BORA inovatívny dizajn

Prečo nevyužiť zrkadlo ako dvere do Vašej skrytej špajze? Zaujímavý doplnok pre priestorové vnímanie miestnosti. BORA Professional vždy prinesie inovatívne nápady priamo do Vašej kuchyne.

Kuchyňa, miesto ktoré spája

V dnešnej kuchyni jeme, čítame, hráme sa, surfujeme na internete, pracujeme, konverzujeme a bavíme sa. Áno, a samozrejme varenie. Stručne povedané: kuchyňa sa stala obytným priestorom. Ako to? So správnym nábytkom a spotrebičmi.

Je to stále kuchyňa alebo je to teraz obývačka?

Otázka, ktorá nám napadne, keď vidíme množstvo novo plánovaných kuchýň snov. Dnes čoraz viac kuchýň plynule zapadá do obytného priestoru okolo nich. Nielen v architektových plánoch, vysokolesklých lifestylových časopisoch a realitných brožúrach, ale aj v reálnom živote v novonavrhovaných domoch a bytoch. Deliace steny? Nevidno ani jedného.

Ako výskumníci trendov a experti na interiérový dizajn nikdy neprestanú tvrdiť, toto spojenie rôznych obytných oblastí je výrazom spoločenských zmien. Pretože stále viac ľudí žije osamote a má malý kontakt so svojimi blížnymi, pokiaľ to nie je prostredníctvom digitálnych prostriedkov, rastie počet ľudí, ktorí sa cítia osamelí, a preto hľadajú alternatívne, spoločenskejšie životné situácie.

V protiklade k tomuto rastúcemu individualizmu si želáme aj domácke miesto, do ktorého sa môžeme utiahnuť, v ktorom môžeme byť spolu s rodinou a priateľmi a kde sa cítime bezpečne. Často sa tento životný štýl označuje aj dánskym výrazom hygge, čo v slovenčine znamená niečo ako pocit útulnej spokojnosti. Výsledok: kuchyňa sa mení na ústredný bod. Stáva sa konečným životným priestorom, kde ľudia trávia čas spolu.

Skrytá elegancia

Kuchynské spotrebiče ako chladnička, rúra či dokonca kávovar miznú za bezúchytkovými dvierkami skriniek, ktoré vyzerajú ako obklady stien. Keďže sú všetky prakticky tiché, takmer si ich nevšimneme, keď sú zapnuté. Nič neruší zmysly, žiadny odsávač pár, ktorý by obťažoval vaše oči, žiadne nepríjemné pachy z smaženia a varenia v nose ani hlasné zvuky motora v ušiach.

Odsávacie systémy varnej dosky od BORA sa dajú dokonale integrovať do takejto kuchyne s jej upraveným profilom požiadaviek a hladko zapadnúť do otvorenej kuchyne. Až s týmto druhom moderných kuchynských spotrebičov, ktoré sa dokážu prakticky zneviditeľniť, sa kuchyňa skutočne spája s obývačkou a všestranným konceptom bývania.

Štúdio LIZ-ART, s.r.o. v Prešove je hrdým exkluzívnym partnerom BORA. Príďte nás navštíviť do našej kamennej predajne a my Vám radi poradíme pri výbere vhodného spotrebiča do Vašej kuchyne.