Materiálová novinka pre Vašu kuchyňu – MIKROCEMENT

Mikrocement je všestranný materiál, ktorý si v posledných rokoch získal obľubu najmä v stavebníctve. Ide o typ betónu, ktorý má jemnú zrnitosť, čo mu dodáva hladký a leštený vzhľad. Jednou z oblastí, kde mikrocement (mikrobetón) nachádza široké uplatnenie, sú kuchynské pracovné dosky.

Kuchynské pracovné dosky sú nevyhnutnou súčasťou každej kuchyne, poskytujú odolný a funkčný povrch na prípravu jedál a iné kuchynské činnosti. V priebehu rokov sa na kuchynské pracovné dosky použilo niekoľko materiálov vrátane žuly, mramoru a dreva. Mikrobetón sa však stáva čoraz obľúbenejšou voľbou pre kuchynské pracovné dosky, a to hneď z niekoľkých dôvodov.

  • Po prvé, mikrocement je vysoko odolný materiál. Je pevný, odolný a odolný voči škrabancom, preliačinám a iným druhom poškodenia. Vďaka tomu je ideálny na použitie v kuchynskej pracovnej doske, kde odolá náročnému namáhaniu a neustálemu opotrebovaniu pri každodenných kuchynských činnostiach.
  • Po druhé, mikrocement je všestranný materiál, ktorý možno tvarovať a tvarovať do rôznych veľkostí a tvarov. Vďaka tomu je ľahké prispôsobiť kuchynské pracovné dosky individuálnym vkusom a preferenciám. Či už chcete zakrivenú, hranatú alebo obdĺžnikovú kuchynskú dosku, mikrocement možno vytvarovať tak, aby vyhovoval vašim požiadavkám.
  • Po tretie, mikrocement je materiál nenáročný na údržbu, ktorý si vyžaduje minimálnu údržbu. Na rozdiel od iných materiálov používaných na kuchynské pracovné dosky, ako je drevo alebo žula, mikrocement nevyžaduje pravidelné tesnenie ani leštenie, aby si zachoval svoj vzhľad. To z neho robí cenovo výhodnú a pohodlnú možnosť pre rušné domácnosti.
microcement v kupelni
Využitie mikrocementu v kúpelni.

Napokon, mikrocement je krásny a štýlový materiál, ktorý dokáže vylepšiť vzhľad každej kuchyne. Má hladký a leštený povrch, ktorý mu dodáva moderný a súčasný vzhľad, a je dodávaný v rôznych farbách, ktoré doplnia akúkoľvek výzdobu kuchyne.

Celkovo je mikrocement vynikajúcou voľbou pre kuchynské pracovné dosky. Jeho odolnosť, všestrannosť, nízke nároky na údržbu a estetický vzhľad z neho robia ideálny materiál do každej modernej kuchyne. Ak plánujete rekonštrukciu kuchyne, zvážte použitie mikrobetónu na pracovné dosky a nebudete sklamaní.

Ak máte záujem sa dozvedieť viac o mikrocemente a jeho využití práve vo Vašej kuchyni, radi Vám poradíme. V našom štúdiu už pre Vás chystáme ukážky práce s mikrocementom.

Navštívte nás v našom štúdiu v Prešove https://liz-art.sk/kontakt-lizart/