Návrh interiéru

Možno ste práve dostavali dom, kúpili nový byt alebo sa Vám už nepáči existujúce zariadenie interiéru a potrebujete zmenu. Chodíte po bytových štúdiách a premýšľate, akú vybrať podlahu a vhodné dvere k nim, čo s maľbou stien, zamýšľate sa nad štýlom nábytku, vhodnými textíliami, svietidlám. Myslíte pri tom aj na interiérového architekta?

Prečo investovať do práce architekta?

Zásadným dôvodom by mohla byť celková finančná úspora, keď je projekt dobre pripravený. Nielenže zákazník uvidí vďaka vizualizácii budúcu realizáciu, ktorú si mohol do tej doby len predstavovať, ale tiež si celý návrh overí v reálnom priestore podľa návrhu skutočnej dispozície.

Keď má dizajnér od klienta dôveru, dokáže pre neho vytvoriť originálny, funkčný a hlavne na mieru pripravený návrh interiéru.

V skutočnosti je práve návrh a dizajn budúceho priestoru niekoľkonásobne časovo náročnejší, ako samotná realizácia.

Každá zmena alebo nové zariadenie bývania stojí určité financie a skôr, ako sa zákazník rozhodne pre investíciu, vďaka poradenstvu s architektom, ktorý sleduje trendy a technické možnosti, získa ďaleko širší obzor, viac možností a najmä – viac riešení pre svoje potreby bývania.

Kde sa v interiéroch objavujú najčastejšie chyby?

Väčšinou sa na chybu príde až pri užívaní. Niečo prekáža, nie je úplne podľa predstáv alebo ruší. Môže to byť spôsobené:

  • komplikovanou dispozíciou v danom priestore,
  • nevyhovujúcou ergonómiou,
  • kvalitou prevedenia – nedostatkom odborných znalostí a skúseností v týchto troch krokoch: návrh dispozície interiéru, výber materiálov a farieb a technická realizácia

Pri zariaďovaní často nastáva problém aj so zladením farieb. Tu je dobré rozdeliť si realizáciu do etáp, aby ďalšie kroky nadväzovali na pripravený interiérový koncept a viedli k vytúženému celku.

Čo klientom ponúka, čo môže zmeniť a s čím vie pomôcť bytový architekt?

Interiérový dizajnér sa stáva v priebehu riešenia návrhu tzv. súčasťou rodiny. Zohľadňuje potreby budúcich užívateľov, tvorí životný štýl a atmosféru. Dáva veciam tvar a funkciu vhodnú práve pre Váš spôsob bývania a života. Každý zákazník má svoj špecifický problém alebo želanie a to potrebuje kvalitne a dlhodobo vyriešiť.

Kedy nastáva ten správny okamih pre oslovenie bytového architekta?

Ľudia sa na architektov obracajú často až v momente, kedy je priestor hotový. Ich prítomnosť má však zmysel už vo chvíli, keď stavba alebo rekonštrukcia ešte ani nezačala. Konzultácia s architektom má význam dokonca aj v momente, keď si byt ešte len vyberáte.

Aké informácie si máme pred stretnutím ujasniť?

Na stretnutí je dobré mať pri sebe pôdorys dispozície domu či bytu a tiež aktuálne fotografie. Poznať svoju východziu predstavu a požiadavky, ktoré sa budú konzultovať. Tiež je dobré vedieť, aké finančné prostriedky chcete investovať. Najdôležitejšie je však začať včas, aby bol na všetko dostatočný priestor.

Prehľad naších najnovších realizácií si môžete pozriet v sekcii PROJEKTY

Pošlite nám správu prostredníctvom tohto formulára a my sa s Vami radi stretneme a porozprávame o Vašom budúcom domove a o tom, ako je pre Vás dôležitý a ako môže byť pre Vás krásny aj efektívny zároveň.